div.meta-author { display:none; }

Galleri nyföddfotografering syskon

Det ingår alltid syskonbilder vid en nyföddfotografering om det finns syskon

Självklart så ingår det syskonfotografering vid en nyföddfotografering.

Om syskonen ännu är 1-3 år gamla kan det ibland vara lite svårare och krävas lite trix och photoshop men jag lyckas alltid få till några syskonbilder vid en nyföddfotografering. Det går alltid att ta bilden med syskonet utan bebis med en liten säng eller liknande och sedan ta bilden med bebisen och lägga samman bilderna i photoshop. Ibland är öven de mindre syskonen väldigt samarbetsvilliga och man kan få fantastiska kärleksfulla bilder av syskonen tillsammans!

Det finns fina kläder att låna från min lånegarderob till både syskon och föräldrar.

Även bilder på hela familjen ingår alltid vid en nyföddfotografering och jag  rekommenderar att du tar några bilder tillsammans med din bebis vid en nyföddfotografering även om du känner dig obekväm framför kameran. Se bilder på familjefotografering vid nyföddfotografering här.

 

Priset för en Nyföddfotografering är 1500 kr.

Det inkluderar konsultation, fotosession med valfri rekvisita, redigering av bilderna och en personlig bildvisning.

 Bilder ingår ej utan du köper bara till de bilderna du älskar mest.

 Det finns Laminerade tavlor, Artplates och exklusiva fotoböcker att välja på men du kan även köpa digitala filer om du önskar.

 De flesta väljer att investera 6000 kr eller mer på produkter efter fotograferingen. Prislista på produkter kan du få via kontakt.

 

Boka Nu

Skicka en förfrågan för mer information

Paketpris “From bump to baby”

Gravidfotografering – NyföddfotograferingBabyfotografering vid 10-13 månader

Passa på att boka mitt populäraste paket med TRE fototillfällen för 2400 kr (Ordinarie pris 3300kr)  Bilder köpes sedan separat!

Barnfotografering Sultan ett år med mamma i Studio i Kristianstad nära Lund

Följ mig gärna och se fler bilder på Instagram och Facebook

greeting_dialog_display="hide"